84 639 36 81    sekretariat@sml.zamosc.pl

"Modelarnia"    

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w pomieszczeniach przy ulicy Peowiaków 60. Celem zajęć jest zdobycie wiedzy z podstaw praw aerodynamiki. Młodzi modelarze uczą się czytania rysunków technicznych, obróbki papieru, drewna, tworzyw sztucznych i metali. Korzystając ze zdobytej wiedzy młodzi modelarze budują modele szybowców, latawców i balonów na ogrzane powietrze. Modelarnia współpracuje również z Warsztatami Terapii Zajęciowej. Uczestnicy zajęć biorą udział w zawodach specjalistycznych zarówno na terenie miasta jak i reprezentują placówkę na wyjazdach. Partnerem modelarni jest Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

 


Spotkania odbywają się w piątki w godzinach 15:00 - 17:00 oraz w soboty w godzinach 11:00 - 13:00
 

 

IX Zawody Halowych Modeli Latających Szybowców klasy F1N

 

W dniu 17.09.2020 roku na Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się IX Zawody Halowych Modeli Latających Szybowców klasy F1N. W Zawodach wzięło udział dziesięć zespołów zawodników z Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu miasta Zamość oraz z powiatu zamojskiego. Każda drużyna wytypowała po trzech zawodników, którzy wykonali dwie kolejki lotów po trzy w każdej. Ocenie podlegał czas lotu modelu. Do oceny końcowej kwalifikowały się dwa najlepsze wyniki każdego zawodnika z dwóch kolejek.

Współorganizatorzy Zawodów: Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej z siedzibą w Biłgoraju, Stowarzyszenie Modelarstwa Sportowego AERO ZAMOŚĆ, Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu.

 

Wyniki zawodów:

 

Miejsce

Warsztat Terapii Zajęciowej

Suma punktów

I

Lipina Stara

202

II

Parafii św. Michała

185

III

Kresowa "Krok za krokiem"  

180

IV

Alojzów

149

V

Józefów

123

VI

Muratyn

120

VII

Zwierzyniec

98

VIII

Grabowica

89

IX

Dominikanówka

83

X

Zamość "Orlicz - Deresza"

31

 

Organizatorzy