84 639 36 81    sekretariat@sml.zamosc.pl

"Pogodna Jesień"

Klub Seniora "Pogodna Jesień" rozpoczął swą działalność w 1978 roku. Mieści się w lokalu położonym przy ulicy Peowiaków 62. Skupia ok. 25 członków. Klub jest organizatorem wielu spotkań kulturalnych, społecznych i rozrywkowych. Organizuje wycieczki, imprezy okolicznościowe a także nawiązuje współpracę z innymi klubami seniora. Bierze też udział w spotkaniach artystycznych.

Spotkania odbywają się w każdy czwartek w godzinach 15:00-17:00

 

 

Dzień Kobiet w Klubie Seniora "Pogodna Jesień"

Dzień Kobiet po raz pierwszy obchodzono w kraju słynącym z kapitalizmu, w Stanach Zjednoczonych. Amerykanki zaczęły obchodzić święto w 1909 roku. Później ten zwyczaj przyszedł do Europy,  początkowo do Austrii i Danii, później do Niemiec i Szwajcarii. Po zakończeniu II wojny światowej Dzień Kobiet stał się popularny w Polsce. 
Pomimo tego że czasami święto dnia kobiet kojarzy się z okresem minionej epoki, jest to miłe święto.  Nasze Seniorki z Klubu Seniora "Pogodna Jesień" w dniu 5 marca świętowały Dzień Kobiet. Uroczyste przyjęcie rozpoczęła Pani Marysia, która zaśpiewała piosenkę nawiązującą święta kobiet. Panowie z klubu zaśpiewali dla Pań Sto Lat oraz przygotowali część artystyczną. Były piosenki, wiersze, a każda z Pań otrzymała piernikowe serduszko z życzeniami. Przy poczęstunku oraz miłej i sympatycznej atmosferze szybko  mijał czas. Drogie Panie, niech Dzień Kobiet trwa cały rok! 

Kilka zdjęć ze spotkania  - Kliknij tutaj